מסך המחשב הוא אחד מבין הציוד ההיקפי שמאוד מתעתע: מצד אחד הוא נראה פשוט (רק לחבר ולהפעיל), מצד שני יש בו המון פרמטרים שמבלבלים. אין ספק שעל מנת לנצל את המיטב מהמחשב שלנו אנו רוצים מסך מחשב איכותי. אך איזה מסך מחשב כדאי לקחת? כמו רוב ציוד ההיקפי למחשב, גם ברכישת מסך מחשב צריך להבין: "מהם הצרכים שלנו" "ומהו אופן השימוש שלנו?" ובכך להתאים את המסך המחשב שהכי יענה לצרכים שלנו.

השאלות שצריכות להנחות אתכם: מסך מחשב ישן
  • מהו גודל המסך שאתם רוצים?
  • האם אתם זקוקים לריבוי מסכים?
  • אולי אתם צופים בסרטים רבים  מול המחשב?
  • כמה רחוק אתם יושבים מול המסך?
  • כמה מקום אתם זקוקים בשולחן העבודה?
  • ולא פחות חשוב כמה כסף אתם מעוניינים להוציא?

היסטוריה של מסכים:

בעבר הלא כל כך רחוק, היו עדיין מסתובבים למכירה מסכי שפורפרת (CRT) גדולים מגושמים שהיו חוסמים כל טיפה של אוויר, אור וצוברים כמויות של אבק, איכות  התמונה של המסך במיוחד בהצגה של מלל היו לוקים בחסר. כאשר המסכים שבטכנולוגית ה - LCD הגיעו, פתאום  התפנה לנו המון מקום, האיכות הפכה גבוהה יותר וירידת המחירים של המסכים גברו  כמעט לחלוטין על המסכים הישנים. כעת כמעט ולא ניתן למצוא אותם למכירה. כניסות חדשות במסכים מאפשרות, כניסת דיסקים קשיחים ואביזירי זיכרון וכן כל מיני גאדג'טים שהופכים את המסך לקצת יותר מסתם מסך. הינה כמה טיפים שיעזרו לכם ברכישת מסך ה- LCD

גודל המסך:

מסך philips cinemaהשיקול הראשון שעולה לנו הוא בעצם "באיזה גודל אנו מעוניינים שיהיה המסך או מהו גודל שולחן העבודה?" לכל אדם יש שימושים שונים ובחירת מסך היא  אינדיווידואלית, אם השימוש שלכם  במחשב הוא בעיקר עבודה עם עיבוד תמלילים, עבודה משרדית, מחקר וכדומה מסכים קטנים יספקו את העבודה, אם אתם מתכוונים להשתמש  ברכיבים ויזואליים יותר כגון: משחקים, סרטים, העלאת תמונות  וכדומה גודל מסך גדול יותר יהיה נוח יותר.

רזולוציית מסך:

קובעת את איכות וחדות התמונה ועד כמה מפורטת היא - ככל שרזולוציית המסך גבוהה יותר, כך התמונה תהיה איכותית יותר. אם מחליטים לקנות מסך גדול יותר אז תהיו זקוקים לרזולוציה גבוהה יותר, כל מסך מגיע עם הרזולוציה האופטימאלית שלו. נכון שניתן לשנות את הרזולוציה דרך המחשב, אך ברזולוציה הטבעית שלו המסך ישיג את האיכות המיטבית ביותר. אם גודל הטקסט מפריע לכם כי הוא קטן מומלץ שתבחרו במסך מחשב עם רזולוציה נמוכה יותר או בגודל של מסך קטן יותר.

זמן תגובה:

מסך זמן תגובהבהתחלה שיצאו מסכי ה - LCD הם הגיעו עם זמן תגובה ממוצע של 25ms (אלפית השנייה) קידמת ה - LCD השתפרה פלאות, והיום ניתן למצוא מסכי מחשב עם זמן תגובה של 2ms כדי להבין יותר על מה מדובר נאמר שככל שזמן התגובה נמוך יותר כך רואים את התמונה במסך בצורה חלקה יותר. לשימוש רגיל ופשוט במחשב מהירות התגובה לא מפריעה אך אם אנו מעוניינים לשחק  משחקים או לצפות בסרטי DVD זמן התגובה ישפיע מאוד על האיכות הצפייה והמשחק.

בהירות \ ניגודיות:

רמת הבהירות והניגודיות תשפיע רבות על איכות הצבע והתמונה במחשב, ככל שרמת הבהירות גבוהות יותר כך ניתן לראות את הצבע חי יותר, מציאותי יותר ועם תוצאות טובות יותר. אם הבהירות נמוכה מידי, הצבע יהיה חלש וייראה  "עייף". הבהירות נמדדת ב-Cd/m2, ומגיעה עד ל -  600Cd/m2. בבחירת רמת בהירות יש לבדוק את תנאי הצפייה: ככל שיש יותר אור בסביבת המחשב והמרחק ממסך המחשב גדול, תידרש עוצמה גבוהה יותר כדי  להפיק תמונה איכותית. מסך הLCD מגיע כבר עם רמת בהירות גבוהה, אז אם אין תנאים חריגים לא צריך לבדוק נושא זה יותר מדי. הבהירות המומלצת היא 500Cd/m2 . יחס הניגודיות הוא: היחס שבין הצבע  הלבן ביותר של המסך לבין הצבע השחור ביותר.hdmi מסכים

סוג ממשק VGA או DVI

ישנם סוגי ממשקים שונים שמשתמשים בהם בעת צפייה במחשב: VGA, DVI, HDMI כל הממשקים הללו הם בעצם חיבורים שמתחברים אל כרטיס המסך שלכם. בבחירת סוג המסך חשוב לבדוק באלו ממשקים אתם משתמשים בעיקר. ממשק VGA הינו שיטת שידור אנלוגית בעוד שממשק DVI הוא שידור דיגיטלי, בשידור VGA לאחר תקופה מסוימת איכות המסך יורדת, וצריך לרענן את המסך כדי לחזור לתוצאות  נורמאליות, אולם בממשק  DVI גם בצפייה ארוכה יותר עדיין שומרים על איכות טובה, ראוי לציין שישנם מסכים עם יציאות כפולות על מנת לא להגביל בבחירת המסך. שיטת השידור HDMI הוא אחיו של ה - DVI. הממשק, אידיאלי למקורות הצפייה החדשים והדיגיטליים שמציפים את ימינו.

מדריך מחשבים מחשבים ראשי מדריך מחשבים מדריך מחשבים מדריך מחשבים מסך מחשב